דלג לתכון הראשי
לייעוץ ללא התחייבות
מלאו פרטים או חייגו 077-6203040

אופטימיזציה ופעולות שיש לבצע כשבונים אתר אינטרנט

בבניית אתרים – מגוון הפעולות שיש לבצע על האתר בכדי שיראה מקצועי ואיכותי הוא רב מאוד. לרשותכם מספר טיפים חשובים בכדי לשפר את מראה האתר ופעולתו. המאמר הזה נועד לאנשי מקצוע אשר בונים אתרים.

  • ניווט פשוט וברור – הניווט באתר שלך בעל חשיבות רבה בכך שזה ישפיע כמה זמן הגולשים יגלשו באתר והאם יגלו בו עניין. נסה לברר עם עצמך מה יעשה גולש כאשר יכנס לאתר שלך? הגולש עשוי לקרוא את תוכן הדף שאליו הגיע, ולחפש קישור לדף שעשוי לעניין אותו.
  • עיצוב נקי – מינימליזם נותן לגולש תחושה נעימה, יותר קל לו לקרוא את התכנים. הרבה גרפיקה של פלאש עשויה להעיק. נסה להתרכז יותר בתוכן. יש להשתמש בפונטים פשוטים בכדי שלא יקרה מצב שיראו את האתר שלך בג'יבריש.
  • שימוש ב-CSS נקי – העולם עובר מאתרים מבוססי טבלאות לשימוש ב-CSS נקי. השימוש בכך נותן קוד נקי וידידותי למנועי החיפוש, מונע אתר כבד, ושומר על אחידות העיצוב ושליטה על האתר מהבחינה הזו.
  • אופטימיזציה של טעינת הדפים – יש לוודא שזמן טעינת דפי האתר היא מועטה.

בכדי שהאתר ייטען מהר יש לבצע:

שימוש מועט בגרפיקה, פלאש וסקריפטים – הם מגדילים באופן ניכר את משקל האתר.

אופטימיזציה של ה-html והסקריפטים באתר – יש לוודא שאין באתר שלך תגיות html מיותרים וסקריפטים לא בשימוש.

שימוש בטכנולוגיות צד שרת כולל SSI במידת האפשר – זאת בכדי שטעינת תהיה מהירה.

  • התאמת עיצוב האתר לכל רזולוציות המסכים הקיימות – אתר שקל לגלוש בו, יעודד גולשים להישאר בו. אתר עם דפים ארוכים של תוכן מאלץ את הגולשים לגלול הרבה ויש להימנע מכך. נניח שהאתר שלך לא נראה טוב ברזולוציה מסוימת, קרוב לוודאי שהגולש יצא מהאתר שלך במהרה.
  • תאימות לדפדפנים הנפוצים – לא ניתן לדעת באיזה דפדפן הגולש משתמש. לכן יש לוודא תאימות האתר לדפדפנים הנפוצים ביותר: פיירפוקס, אקספלורר וכרום. האתר שלך עשוי להראות איכותי ומקצועי אך בדפדפן מסוים יכול האתר להראות זוועה, לכן בבניית אתרים חובה לקחת עניין זה בכובד ראש.

טיפים לבניית אתרים

077-6203040
053-2747860
רח' כיאט 6, חיפה
רח' הרצל 3, נס ציונה