דלג לתכון הראשי
לייעוץ ללא התחייבות
מלאו פרטים או חייגו 077-6203040

עיצוב אתרים – קווים מנחים

עיצוב אתרי אינטרנט הוא תחום שיש לו לא רק משמעויות אסתטיות, אלא גם מסחריות- הדרך בה האתר שלך מעוצב קובעת במידה רבה את היחס אותו הוא יקבל מגולשים.

עיצוב אתרים מרושל הוא אחת הסיבות המובילות בכישלון עסקים קטנים באינטרנט. ישנם אלפי עסקים קטנים שמבוססים על אינטרנט ונאבקים למצוא פרנסה און-ליין. רובם אינם מרוויחים כסף וסוגרים בשלב כלשהו את "הבסטה". אם אתה רוצה להצליח כבעל עסק, הנה כמה מהעקרונות של עיצוב אתרים שיעלו את סיכוייך להצלחה:

בניית תבנית (Template) בעיצוב אתרים

עיצוב אתרי אינטרנט מתחיל בבחירת תבנית שתשמש אותך לכל הדפים באתר שלך. זה ייתן לאתר שלך מראה ותחושה אחידים. תבנית עיצוב אתרים היא מעין "קליפה" שמכילה את עיצוב האתר, הלוגו, התמונות, לינקים לניווט ואזורים מוגדרים מראש עבור תוכן (ריקים כמובן, כדי להכניס בכל עמוד תוכן אחר).

עיצוב אתר אינטרנט מומלץ הוא חלוקה לטבלאות html עבור תוכן. כך הכיתוב נראה נקי, הרוחב זהה, ולכל הדפים מראה אחיד ומקצועי.

עיצוב אתרים ועמוד הבית

עמוד הבית שלך הוא כמו חלון הראווה של החנות שלך. עיצוב אתרים מקצועי מדגים בצורה מילולית וגרפית בדיוק מה אתה מוכר. אם הקונה הפוטנציאלי לא מוצא את מה שהוא מחפש, הוא גם לא יבזבז זמן על הניסיון למצוא אותו. עיצוב אתרים שיווקי יראה ללקוחות שנכנסים שהם יכולים למצוא באתר שלך את מה שהם מחפשים, ולמנוע מהם לעבור לאתרי המתחרים. עיצוב אתרים מקצועי יסייע לך לדעת כיצד למתג את עצמך- היכן למקם את הלוגו ואת הסלוגן של האתר, כדי ליצור חזות אחידה בין הדפים.

יצירת מפת אתר

חלק מהתחום של פיתוח אתרים מתמקד ביצירת מפת אתר ומערכת ניווט בין דפים שתהפוך את האתר ליחידה שלימה. כשאתם פונים לחברת עיצוב אתרים ומתחילים לעצב את אתרכם, קחו בחשבון שייתכן כי לא יגיעו אליכם דרך עמוד הבית. לכן צריך להקפיד על בניית אתרים הכוללת לינקים שמקשרים בין הדפים. עיצוב אתרים מקצועי הוא זה המשתמש בטבלאות ליצירת מראה חלק, נקי ואחיד של קופסאות הלינקים.

בחירת פונטים לעיצוב אתרים

אחד מהאלמנטים החשובים ביותר בדף האינטרנט הוא התוכן. חברות עיצוב אתרים יוכלו לעצב את הדרך בה אתם מציגים את התוכן בעמודים שלכם, וכך לתת להם דגש. זה יכול לגרום לאתר שלכם להיראות מאוד מקצועי ומהימן. כדאי לבחור פונט עקבי עבור עיצוב אתרים , שישרת אתכם לאורך כל הטקסט. הפונט שנמצא הכי הרבה בשימוש בעברית הוא פונט Arial משום שהוא הכי קל לקריאה על מסך המחשב.

רקע וצבע טקסט

עיצוב אתרי אינטרנט דורש בחירה מוקפדת של צבעי רקע. רקע עמוס מדי מושך את תשומת הלב מהתוכן. בנוסף, יש להיות עקבי עם בחירת הרקע בכל דף. עיצוב אתרים צריך לקחת בחשבון את ההשפעה שיש לצבעים על הגולשים, על מצב הרוח שלהם, וכיצד אתם רוצים שיושפעו מהאתר. חוק ששווה לחיות לפיו הוא להשתמש בצבעים שמבוססים על סוג האפקט שמנסים להשיג.

עיצוב אתרים הוא יצירתי וחדשני, אך הוא אינו "אמנות" לשמה – הוא אמור להיות קודם כל פונקציונלי. לכן הוא רק חלק אחד מכל התחום של פיתוח אתרים , תחום שמתייחס גם לנושא עיצוב אתרים , גם לנושא הקמת אתרים (כלומר תכנות והעלאה לאוויר) ואפילו לנושא של אחסון אתרים . עם זאת חשיבותו של תחום עיצוב אתרים היא רבה, משום שהוא משמש כפנים של העסק. הגולש אינו מודע לכל השלבים שמאחורי בניית האתר, אלא לעיצובו. לכן עיצוב אתרים צריך להיות מקצועי, על מנת לשדר ללקוח הפוטנציאלי שהוא נכנס למקום הנכון לרכוש בו שירות או מוצר.

קווים מנחים בעיצוב אתרים

077-6203040
053-2747860
רח' כיאט 6, חיפה
רח' הרצל 3, נס ציונה