דלג לתכון הראשי
לייעוץ ללא התחייבות
מלאו פרטים או חייגו 077-6203040

קווים מנחים לעיצוב אתרים מוצלח

אם במאמרים הקודמים נתנו לכם המלצות מה לא לעשות כשאתם מעצבים אתרי אינטרנט, הגיע הזמן שנדע מה כן לעשות על מנת שנגיע לתוצאות מקצועיות ונוכל לראות אתר אינטרנט מעוצב בצורה טובה. לא מדובר בתורה מסיני, אבל שמירה על מספר עקרונות עיצוב בסיסיים לאורך כל תהליך העבודה תבטיח שכל פרוייקט בניית אתרים שיצא תחת ידינו יראה הכי טוב שאפשר.

כללים בסיסיים שחשוב לשמור עליהם בעיצוב אתר

איזון: שימוש יתר באלמנטים גרפים כהים וגדולים בעת בניית אתרים צריך להיות מאוזן באמצעות אלמנטים קלים ובהירים יותר.

קונטרסט: קונטרסט הוא שם המשחק בכל פרוייקט עיצוב, לא רק בתחומי בניית אתרים. ניתן להתייחס אליו גם כהיבט של סעיף האיזון שפורט קודם. כמובן בשביל לייצר קונטרסט טוב שמאזן בין צבעים באתר , אנחנו זקוקים לראייה עיצובית נכונה, שיודעת לאזן צבעים , צורות וגדלים של האלמנטים מהם בנוי האתר.

אחידות: כל פרוייקט של בניית אתרים ועיצוב אמור לשאוף שכל האלמנטים העיצוביים מהם בנוי האתר יראו כחלק ממקשה אחת , ולא כאילו מדובר באלמנטים התלושים אחד מהשני. צקו הגיון פנימי בקונספט העיצוב שלכם.

הדגשות והבלטות: במידה וישנה מילה חשובה או משפט מחץ שמעביר את המסר בצורה ברורה, ניתן להדגיש אותו בכתב בולט או בכתב תחתון בכדי למשוך אליו יותר פוקוס מצד הגולש. אך היזהרו משימוש יתר בהבלטות והדגשות שכן אתם בקלות יכולים ליצור תוכן שיהיה מבלבל עבור הקוראים שלכם.

קווים מנחים לעיצוב אתרים מוצלח

מדובר בעקרונות עיצוב אתרים מאוד פשוטים , למרות זאת מעצבי אתרים רבים מתעלמים מהם ובכך פוגעים מאוד בפוטנציאל האתר שלהם. אני בטוח שרוב העקרונות כאן נראים לרבים טריביאליים, אולם המסר המשותף שלהם הוא ברור – במידה ואתם מעוניינים בעיצוב מוצלח לאתר שלכם , בנו אותו על פי היגיון או רציונל עיצובי , שישרת את מטרת האתר, ושיגרום לו לאלמנטים שבו להיות בו בזמן הרמוניים והיררכיים.

077-6203040
052-4701670
רח' כיאט 6, חיפה
רח' הרצל 3, נס ציונה