דלג לתכון הראשי
לייעוץ ללא התחייבות
מלאו פרטים או חייגו 077-6203040

ניגודיות לשם בניית אתרים

במאמר קווים מנחים לעיצוב אתרים מוצלח שמנו דגש על חשיבות הקונטרסט כחלק מתהליך בניית אתרים איכותי. עם זאת נושא הקונטרסט, ניגודיות בעברית תקנית, ראוי לתשומת לב מיוחדת לכל מי שעוסק בתחום בניית אתרים ועיצוב אתרים, מהסיבה הפשוטה שמדובר באחד האלמנטים הוויזואליים החשובים והבסיסיים ביותר בכל אתר, וחשוב שנשתמש בו נכון.

קיימת נטייה אצל לא מעט אנשים לתפוס את המושג קונטראסט כאיזון בין צבעים. התפיסה הזו אמנם נכונה לכשעצמה, אך כשאנו מדברים על המושג אנו מתייחסים למעשה לכל האלמנטים הויזואליים בעיצוב – הצבע הוא רק אלמנט אחד ממכלול שלם. אלמנטים נוספים שדורשים מאיתנו איזון ויזואלי יכולים להיות – שורות טקסט, גופנים , תמונות, תפריטים. או במילים אחרות – כל אובייקט באתר שלכם צריך להופיע בצורה מאוזנת ביחס ליתר מרכיבי העמוד. מעצב גרפי שישים על כך דגש יוכל להביא את האתר לעיצוב עמוק ושלם יותר, בעוד שאי שימת דגש מספקת על ניגודיות ואיזון תייצר לנו דף אינטרנט חד מימדי במקרה הטוב, או דף אינטרנט מבולגן, לא קריא, ותלוש מכל קונטקסט עיצובי במקרה הפחות טוב.

שימוש בניגודיות בעיצוב האתר

טיפים ליצירת קונטרסט באלמנטים נוספים שמהווים חלק מהעיצוב

1. גופנים וטקסט: משום מה לא מעט מעצבים העוסקים בתחומי בניית אתרים נוטים לשכוח שהטקסט הוא חלק אינטגרלי מעיצוב האתר. טקסטים ארוכים שכתובים בגופן זהה זקוקים לאלמנטים מובנים שידגישו את הניגודיות בתוך הטקסט. אחרת, אנו נקבל מעיון גיליון טקסט חד מימדי שאינו מתאים לקריאת אינטרנט. במקרים כאלה מומלץ לשלב קישורים בתוך הטקסט, להבליט חלק מהמילים ע"י הדגשה, הטיית אותיות וכו'. כך נקבל דף אינטרנט שהטקסט בו מאוזן ומתאים לסריקת טקסט אינטרנטי.

2. תמונות: דרך מצוינת נוספת ליצר קונטרסט בתוך הטקסט היא לשלב בו תמונות. אולם גם כאן, כשאנו משלבים תמונות בעת שאנו עוסקים במלאכת בניית אתרים אל תשכחו שהם צריכים ליצור קונטרסט עם יתר התמונות והאלמנטים הוויזואליים בעמוד. שלבו את התמונות באופן חכם, מבחינת הגודל שלהן והיחס שלהם לתמונות נוספות בטקסט.

3. צבעים: כן, אין מנוס מלהתייחס גם לנושא הצבעים. שלבו צבעים ניגודיים באתר, אל תתפסו חזק מידי לצבע אחד, שיצור אצלכם תמונה חד מימדית ופלקטית. צבעים כהים צריכים לקבל קונטרסט של צבעים בהירים. צבע כותרות הטקסטים שלנו צריך לתת איזון לרקע האתר ואלמנטים הוויזואליים בכותרת האתר. צבעי הגופן המודגש או הקישורים בטקסט צריכים לתת קונטרסט ליתר הטקסט באתר וכיו"ב.

אז אל תשכחו שימוש נכון בניגודיות יכול להזניק את האיכות המקצועית של כל פרויקט בניית אתרים שלך לרמות חדשות. עיצוב, זה לא משהו שאנו שיש להקל בו ראש.

077-6203040
053-2747860
רח' כיאט 6, חיפה
רח' הרצל 3, נס ציונה