דלג לתכון הראשי
לייעוץ ללא התחייבות
מלאו פרטים או חייגו 077-6203040

יצירת מפת אתר

למה אנחנו בכלל צריכים פונקציה של מפת אתר?

תפקידה של מפה באתר היא לסייע למנועי החיפוש בכך שמודיעה על דפים עם תוכן חדש ולהודיע על שינויים ועידכונים באתר. בעבר מנוע החיפוש של גוגל הסתמך על קישורים חיצוניים לאתר המפנים אליו. מבחינת בוני האתרים ובעלי אתרים, אלו הסתמכו על בלוגים ו-RSS שיעדכנו את גוגל בשינויים באתר, אומנם זו לא הייתה המטרה של כלים אלו אבל נאמר שזה עשה את העבודה פחות או יותר. מאז יצירת מפת אתר של גוגל החיים של כולם נהיו קלים יותר מכיוון שזוהי המטרה הישירה של הפיתוח. באמצעות מפת אתר גוגל הרובוטים שזוחלים באתר יכולים לקרוא בתורה טובה יותר את הדפים.

נכון לרוב יש באתרים יש מטות (meta tags) שנועדו גם לרובוט של מנוע החיפוש, אך אל תשכחו שכדי לקרוא את המטות גוגל צריך לדעת על קיומו של הדף ולכן צריך מפת אתר שתודיע לו לקורא את הדף.

כל כמה זמן קורא רובוט מנוע החיפוש את האתר ?

הזמן משתנה לפי כמות העדכונים באתר, ככל שיש יותר תכנים ודפים חדשים כך הרובוט יקרא את האתר יותר, אם לא נעדכן את מפת האתר הרובוט עלול להגיע ולקרוא את הדפים גם אחת לחודש. צריך לזכור שכמות האתרים והדפים באינטרנט גדלה הכל יום ביומו בקצב עצום ועל מנת שמנוע החיפוש של גוגל ידרג גם אותנו ואפילו מעל אתרים אחרים כדאי מאוד לעדכן את האתר באופו שוטף. בעיקר חשוב לאלו העוסקים בקידום אתרים

למה מפת אתר רגילה אינה מספיקה ? מדוע לעשות שימוש במפת אתר גוגל?

בניית אתר עם מפת אתר רגילה מיועדת בעיקר למנועי חיפוש ולא לגולשים בעוד שגוגל מתאים גם למנוע החיפוש וגם לגולשים. כמו כן מפת אתר של גוגל מתאימה יותר למנוע החיפוש של גוגל- והרי רובינו מקדמים בעיקר בגוגל. יחד עם זאת חשוב לזכור שמפת אתר גוגל אינה באה כתחליף לאלו הרגילות.

פרוטוקל של מפת האתר בגוגל הוא קובץ XML המכיל בתוכו כתובות URL של האתר, מפה זו יכולה גם לעדכן את מנוע החיפוש באיזו תדירות מתעדכן כל דף ומהי חשיבות הדף יחסית לשאר דפי האתר.

אין ספק שמפת אתר של גוגל טובה לכולם – מבחינת גוגל-בוט, במקום לבזבז זמן בגלישה באתרים שאינם מתעדכנים באופן קבוע הוא מתרכז בקריאת דפים חדשים ואינדוקס שלהם במנוע החיפוש.

מפת אתר

יצירת מפת אתר גוגל

1. יצירת מפת אתר גוגל בפורמט המבוקש.

2. העלת המפה של האתר לשרת

3. פתיחת חשבון גוגל

4. כניסה לחשבון webmaster tools והוספה של מיקום המפה באתר עצמו

5. עידכון מפות האתר כאשר יש שינוי.

מתוך חשבון webmaster tools ניתן לבדוק מתי בפעם האחרונה מפת האתר של גוגל התעדכנה, כמו כן גוגל יכול לעדכן אותנו במידה והתגלו בעיות במפת אתר.

מפת אתר גוגל מתאימה לכל סוגי האתרים:

1. אתרים מסחריים ואתרים שלא לצרכי שיווק

2. אתרים בעלי דפים רבים ( קחו בחשבון שמפת אתר של גוגל מוגבלת ל50,000 דפים) ואתרים בעלי דף אחד כאשר הדף מתעדכן באופן שוטף ותדיר.

שימוש במפת אתר של גוגל אינה משנה מבחינת דירוג האתר ואיםן השפעה על PR .

יתרונות מפת אתר גוגל:

1. מודיע לגוגל על שינויים ותוספת דפים חדשים באתר.

2. האתר נקרא בצורה טובה יותר ויעילה יותר למנועי החיפוש

3. הדפים מקוטלגים לפי רצונינו

4. מגביר את קצב האינדוקס של אתר חדש או מציאת דפים חדשים.

5. השירות של מפת גוגל הוא חינם.

077-6203040
053-2747860
רח' כיאט 6, חיפה
רח' הרצל 3, נס ציונה