דלג לתכון הראשי
לייעוץ ללא התחייבות
מלאו פרטים או חייגו 077-6203040

בניית אתר לילדים

כפי שכבר חזרנו ואמרנו, בניית אתרי אינטרנט אינו דבר של מה בכך ואחד מהשיקולים שעלינו לקחת בחשבון הם עבור מי האתר, תסכימו שיש הבדל בין אתר המשמש ככרטיס עסק של חברה לבין בניית אתרים לילדים.

אם בעבר הגולשים באינטרנט היו בעיקר אנשים מבוגרים היום אין הבדל בין קהל גולשים צעיר ומבוגר יותר, הרבה ממערכות החינוך בעולם וגם בארץ מתבססות אף הן על האינטרנט ואכן בימינו קיים שפע של אתרי אינטרנט לילדים הכוללים משחקים ותוכן רלוונטי.

לפני שנדבר על ההבדלים בין בניית אתרים לילדים לעומת בניית אתר לעסק חשוב דווקא לדבר על המשותף לשניהם.

אתר לילדים

בניית אתר לילדים

תהליך בניית אתר לילדים מצריך את אותם השאלות שאנו שואלים עצמנו לפני בניית אתר לעסק. איך לבנות את האתר בצורה פשוטה וברורה שיהיה ידידותי לילדים, שהרי הם הלקוחות. לכולנו קרה שביקרנו באתר ולא הבנו על מה האתר מדבר, מה מימיננו ומה משמאלנו והאם הגענו לאתר שאליו התכוונו לגלוש. על הניווט , התוכן והקישורים להיות מספיק ברורים בין אן מדובר באתר לילדים או למבוגרים.

עוד נקודת דימיון בבניית אתרים לילדים לעומת אתר הפונה למבוגרים הוא גודל הפונט, הכיתוב. ככל שהכיתוב קטן יותר כך קשה לקרוא ולהבין את הכתוב. בעוד שילדים חדשים בתחום הקריאה חשוב שהכתב יהיה גדול, ברור ונוח לקריאה. כמו כן חשוב שיהיה תוכן רב ומגוון באתר לילדים אך להבדיל מבניית אתר לעסק או לקהל מבוגר חשוב שהטקסט לא יהיה ארוך מידי אלא קצר ועיניני.

בניית אתר לילדים אינו כולל רק תוכן אלא מומלץ שיכלול בתוכו גם אנימציות אשר עוזרות בהפחתת העומס הטקסטואלי על העין.

במידה ובניית אתרי ילדים כולל משחקים, מומלץ להוסיף משחקים חינוכיים דרכם יוכלו הילדים להפיק ערך מוסף וללמוד. בנוסף ילדים אוהבים אינטראקציה ולכן ילדים או יותר מדוייק לומר נערים ונערות יעדיפו לגלוש באתר שיש בו מערכת המקשרת בינם לבין ילדים אחרים למשל, בלוג בו ניתן לכתוב ולקבל תגובות ולנהל דיונים, פורומים, קהילות חברתיות ועוד.

צבעים – מערך הצבעים בבניית אתרים לילדים חייבים להיות מותאמים לילדים. כפי שאתר לעסק קוסמטיקה יהיה שונה מבניית אתר שעוסק ביוגה או עריכת דין וכו.

077-6203040
053-2747860
רח' כיאט 6, חיפה
רח' הרצל 3, נס ציונה