דלג לתכון הראשי
לייעוץ ללא התחייבות
מלאו פרטים או חייגו 077-6203040

בחירת חברת אחסון אתרים

סיימתם לבנות אתר אינטרנט, ועכשיו רק נשאר לבחור חברה שתאחסן אותו. יש כל כך הרבה חברות אחסון, איך אפשר לבחור את האחת הנכונה? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם.

אחרי שבונים אתר אינטרנט, צריך למצוא חברת אחסון שעליו האתר יישב. בחירת חברת אחסון אתרים היא בחירה חשובה, מכיוון שהיא אחראית על הסטטוס של האתר- באוויר או לא באוויר, וכמה מהר הוא עובד, ושני אלו למעשה קשורים לשרת שעליו חברת האחסון שמה את האתר. עבור בלוגים או אתרים אישיים, זה קצת פחות חשוב, אלא אם כן אלו נבנו למטרת שימוש באדסנס או עבור תוכניות שותפים. עם זאת, עבור עסקים, הבחירה היא חשובה במיוחד וממש קריטית, כי זה מה שיעשה את ההבדל בכמות האנשים שייחשפו לעסק ויפנו אליו.

בעידן שבו יש חברות אחסון אתרים רבות כל כך, הבחירה באחת מהן יכולה להיות קשה מאוד. יש כאלו ששמים דגש על המחיר, ואחרים על השם של החברה וכדומה, ובעצם לכל אחד יש את הקריטריון שחשוב לו יותר. אבל, לא תמיד זה הקריטריון שנכון עבור האתר.

אחסון אתרים

הנה כמה דברים שצריך לבדוק לפני שבוחרים את החברה:

וותק- הוותק של החברה יכול להעיד הרבה על הכדאיות בבחירה בה. אפשר לבדוק את הוותק של חברות אחסון אתרים בעזרת בדיקת הכתובת שלה ברשם הכתובות.

ספק אירוח- בבחירת ספק האירוח, כדאי לשים לב לביקורות שנתקבלו. כדאי לתת משקל רב לביקורות שליליות, ביחס לכמות שלהן. בבדיקה יש לשים לב לפרמטרים של אמינות ומהירות, ובפרט אם האתר שנבנה הוא 'כבד' וצריך ספק מהיר במיוחד, או אם רוצים לאחסן מספר רב של אתרים על השרת. בנוסף, כדאי לבדוק את המיקום של ספק האירוח ואת העומס שיש בו.

בעל החברה- מאפיינים של בעל החברה מציגים את הפנים של חברת האחסון. עליכם לבחור בחברה שהבעלים שלה לא רק מוכשר ובעל ראש מקצועי וטכני, אלא גם יודע לעבוד ולנהל את החברה לפי חוק, כולל חוזים, מסירת חשבוניות או קבלות וכדומה.

כל הדברים האלו יעזרו לכם לבחור חברת אחסון לאתר שלכם שתענה לצרכי האתר שבניתם, בהתאם למדיה שכלולה בו, הגודל שלו, פונקציות מיוחדות וכדומה.

ולסיום, חשוב לומר שאין אפשרות לעולם להיות בטוחים ב 100 אחוז שהכל יהיה תקין כל הזמן. יש דברים שיוצאים מכלל שליטה גם בחברות הטובות ביותר, והם אינם קשורים בהכרח לאופן הפעילות ולמקצועיות של החברות. אז אם בחרתם בחברה מוכרת, אמינה ואיכותית, וקורה שיש תקלה בשרת והאתר לא באוויר, אל תמהרו לעזוב ולעבור לחברה אחרת, ובטח שלא חברה זולה יותר. לפני כן, תנו לצוות העובדים של החברה לתת לכם דין וחשבון ולטפל במצב.

077-6203040
053-2747860
רח' כיאט 6, חיפה
רח' הרצל 3, נס ציונה