דלג לתכון הראשי
לייעוץ ללא התחייבות
מלאו פרטים או חייגו 077-6203040

עיצוב אתרים – בניית קונספט

פיתוח אתרים הוא תחום אינסופי שהולך ומתפתח במהירות רבה בשנים האחרונות, עם כניסת פיתוחים טכנולוגיים ועלייה במודעות הצרכנית והעסקית. פיתוח אתרים חולש על כל אבני הבניין של אתר אינטרנט מצליח, ויש לו שלבים רבים, הנוגעים לתחום של עיצוב אתרים , אחסון אתרים , בניית אתרים , ועד לשלב קידום אתרים וכתיבת תוכן. פיתוח אתרים במילים פשוטות, הוא התהליך של חיבור כל החלקים השונים של בניית אתרים לאתר שלם. עבור המאמר הנוכחי אספנו שלבים שונים של פיתוח אתרים שכל בעל עסק שמקים אתר ייתקל בהם.

בניית אתרים – הפתרון הבסיסי

בניית אתרים בסיסית היא המהירה והזולה ביותר. היא מורכבת בעיקר משימוש בשפת html, אך ישנן שפות תכנות נוספות אשר משלימות html כגון: JavaScript, DHTML, כמו גם CSS.

הפתרון הבסיסי של בניית אתרים לא דורש מסד נתונים, והוא מיועד ללקוחות אשר רוצים שיהיה להם דף אינטרנט שמסביר על ההצעות שלהם, אתר תדמית, או ללקוחות שמעוניינים באתר ללא כלים מסובכים כמו כניסת לקוחות וכיו"ב.

פיתוח אתרים – הפתרון הדינמי

פיתוח אתרים דינמיים כולל יצירת דף אינטרנט ממסד נתונים. אתרי מסחר אלקטרוני משתמשים פעמים רבות באתרים דינמיים, כמו גם אתרים שיש בהם כמויות רבות של מידע, או אתרים בהם המידע צריך להתחלף לעיתים קרובות. פיתוח אתרים דינמיים כולל מציאת מענה ליסודות השונים שבאתר: רשימות תפוצה, אבטחת מידע לחברים רשומים, גלריות עם תמונות וטפסי רישום. אתר זה מורכב יותר ולכן יקר יותר, אך הוא הפתרון הנפוץ ביותר עבור פיתוח אתרים אינטראקטיביים.

בניית קונספט

פיתוח אתרים – מפת האתר

לפני התהליך של בניית האתר עצמו, יש צורך בתכנון נאות של מפת האתר. לכל אתר עמוד בית ודפים פנימיים. מפת האתר תהיה אם כן מורכבת מכל אותם דפים פנימיים והקישורים ביניהם, על מנת ליצור חווית גלישה שמחברת בין כל הפיצ'רים של האתר. זה שלב מרכזי בתחום פיתוח אתרים משום שליווי נכון של הגולש עשוי לסייע בהחלטת הרכישה שלו, בהישארותו באתר דקות ארוכות, ובחזרה עתידית אליו.

עיצוב אתרים – התחושה והמראה של האתר

לאחר שהחלטנו כיצד נבנה את האתר, הגיע הזמן לבחור את עיצובו. עיצוב אתרי אינטרנט הוא אחד מהתחומים היצירתיים ביותר בתחום האינטרנט כיום, ונדמה כי אין גבול להתפתחויותיו. עיצוב אתרים מוצלח צריך לא להיות רק "יפה" אלא גם פונקציונאלי, ולהעביר את רוח האתר ללקוחות פוטנציאליים, בעוד הוא מעודד אותם לבצע רכישה.

פיתוח אתרים – תוכן האתר

תוכן הוא אחד מהאספקטים החשובים ביותר בתחום של פיתוח אתרים . התוכן בעמודי האתר צריך להיות ממוקד ואינפורמטיבי. מומלץ מאוד לשכור קופירייטר או כותב מקצועי כדי לסייע בתהליך. לאחר שנבחר התוכן והעיצוב, מתחילים בתהליך של בניית אתרים .

הקמת אתר – תכנות, עיצוב ותוכן

בניית אתרים מתחילה לאחר שאושרו המראה ותחושת האתר שלך, מפת האתר והתוכן. צוות בניית אתרים מיומן ישלב את כל האלמנטים שהחלטת עליהם לתוך האתר.

פיתוח אתרים – משימה שלא נגמרת

אתרי אינטרנט לעולם אינם "גמורים". על מנת להמשיך ולשמור על האתר "חי ובועט" יש להמשיך ולעדכן את התוכן והתמונות שבו. כך גם הגולשים וגם מנועי החיפוש יידעו שיש שם מישהו, וימשיכו להוביל גולשים לאתר שלך. פיתוח אתרים נמשך אם כן גם לאחר שהאתר עלה לאוויר, ומשאיר אותו עדכני ורלוונטי.

077-6203040
053-2747860
רח' כיאט 6, חיפה
רח' הרצל 3, נס ציונה