דלג לתכון הראשי
לייעוץ ללא התחייבות
מלאו פרטים או חייגו 077-6203040

בניית אתרים ב-HTML

באחד המאמרים האחרונים דיברנו על חשיבות בניית אתרים כחלק מתהליכי הקידום. אחד המאפיינים של בניית אתרים תקנית לצורך קידום היה קוד html תקין. מן הראוי שנפרט מהו קוד תקין.

מהו קוד HTML תקין ?

קוד HTML בנוי לפי תקנים שמותאים לכל גרסאה, התקנים נקבעים על ידי ארגון הנקרא W3C והרעיון העומד מאחורי התקנים הוא ליצור שפה אחידה שנתמכת על ידי כל הדפדפנים.

בניית אתרים בקוד HTML

מה היא שפת HTML ?

HTML היא שפת תגיות להצגת דפי אינטרנט. השפה ממשיכה להתפתח עם השנים ומציעה פתרונות חדשים לעיצוב אתרי אינטרנט שנראים טוב יותר ובנויים בצורה טובה יותר. מנועי החיפוש הסורקים את אתרינו באופן תדיר מונחים על פי עקרונות הקוד הזה בבואם לתת לנו ציון רלוונטיות. במידה וקוד ה – html שלנו מכיל שגיאות מנועי החיפוש עלולים להתקשות בסריקת תוכן האתר שלנו ולקבוע את הרלוונטיות שלו. כמי שעוסקים בתחום בניית אתרים עלינו לעזור לרובוט של מנועי החיפוש לסרוק את האתר שלנו ולא להפריע לו ע"י קוד אתר שגוי.

חמור מכך, במידה והאתר שלנו כבר נסרק על ידי אחד הרובוטים וכעת משום מה הוא מכיל שגיאות קידוד מנוע החיפוש עלול לאבד את כל המידע שלו על האתר שלנו. שגיאות קוד נפוצות עלולות להיות תגיות לא סגורות, או העדר תגיות בכלל. כמו כן, רצוי שהקוד שלנו לא יכיל שורות מיותרות שלא צריכות להיות בו, אם אנו רוצים שהעכביש של מנוע החיפוש יגיע אל תוכן האתר כמה שיותר מהר.

שורות קוד מיותרות בדרך אל התוכן שלנו מעכבות אותו ובמקרים מסוימים אף עלולות לגרום לו לאבד עניין באתר שלנו ולעזוב אותו במהירות. עם זאת מן הראוי להדגיש כי לא כל טעות בקוד תגרום לעכביש בעיות בסריקה, אולם בכל אופן כדאי שנשאף בכל פרויקט בניית אתרים לקוד תקין ככל שניתן.

על מנת שתהיו בטוחים כי הקוד שלכם חף משגיאות – אתם מוזמנים להשתמש בכלי הבא. כל שעליכם לעשות הוא לרשום את שם הדומיין שלכם ולקבל במהירות מסחררת דוח על תקינות הקוד.בניית אתרים איכותית המכילה קוד תקין יכולה להיות פעמים רבות ההבדל בין אתר מקודם היטב לאתר שאין לאף אחד מושג על קיומו.

077-6203040
053-2747860
רח' כיאט 6, חיפה
רח' הרצל 3, נס ציונה