דלג לתכון הראשי
לייעוץ ללא התחייבות
מלאו פרטים או חייגו 077-6203040

קידום אתרים – הצד האפל

תחומי בניית אתרים וקידום אתרים הפכו לתחומים משיקים שאינם יכולים להיפרד מזה, על מנת שפרויקט קידום אתרים יצליח הוא זקוק לאתר שנבנה בהתאם לדרישות של מנועי החיפוש, מאידך על מנת שפרויקט בניית אתרים יהיה מוצלח הוא זקוק לקידום במנועי חיפוש. קידום אתרים, כידוע , הוא עבודה ממושכת שלרוב אורכת מספר חודשים על מנת להניב תוצאות, ובפועל לעולם לא אמורה להיפסק, שכן כמו שחשוב להגיע למיקומים במנועי החיפוש, חשוב לא פחות להישאר שם.

קיימת בעולם קידום האתרים תופעה של מקדמים שניסו למצוא קיצורי לעבודת הקידום הקשה והסיזיפית של הקידום, ולנסות להערים על מנועי החיפוש על ידי טכניקות המכונות בעגה המקצועית Black Hat Seo. השימוש בטכניקות האלה מאוד שנוא על ידי מנועי החיפוש ותהליך בניית אתרים שמשלב אותם באסטרטגיית הקידום שלהם מסתכן בעונשים כבדים. נראה באופן כללי שהתופעה שהייתה נפוצה מאוד בעבר מצטמצמת לאיטה בשל שכלול האלגוריתמים של מנועי החיפוש שחושפים ניסיונות כאלה בקלות יחסית. בכל אופן למקרה שהסתקרנתם הנה כמה מהטכניקות המדוברות.

הצד האפל של קידום אתרים

אנו לא ממליצים בשום אופן לנסות שיטות אלו על האתר שלכם או על כל אתר אחר, ומייעצים לכם כי עבודה בשיטות עלולה עלולה לגרום לנזקים באתרי אינטרנט שבהם הם בוצעו.

הצפת מילות מפתח – הכוונה היא לטכניקה של הצפת האתר במילות מפתח שאנו חפצים בקידומם. מדובר בכמות לא הגיונית של מילים שלא משולבות בצורה טבעית בטקסט, והן חסרות כל משמעות הגיונית לגולש – מאוד לא מומלץ.
הרעיון שעומד מאחורי שיטה זאת היא לנסות ולגרום לרובוטו של מנועי החיפוש לחשוב שמדובר בדף רלוונטי מכוון שמילת המפתח שבוא חוזרת על עצמה בטקסט מספר פעמים.

טקסט סמוי – הצפנת מילות מפתח מעיני הגולש על מנת שישפיעו אך ורק על מנועי החיפוש. הטכניקה מבוצעת לרוב ע"י שתילת פונטים בצע הרקע או הסתרת טקסט מאחורי תמונות. כל ניסיון להראות תוכן מסוים לגולשים ותוכן אחר למנועי החיפוש נתפס על ידי מנועים כמו גוגל כניסיון לרימוי משתמשים והם מתייחסים אליו בחומרה.

אתרי מראה – עוד ניסיון להתל במנועי חיפוש על ידי הצבת אתר שונה מהאתר אליו אנו מעניינים בתנועה, שנראה רק על ידי מנועי חיפוש. טכניקה זאת מנוצלת לרוב על ידי "סוחרי פרסומות" שמנסים לקדם אתר אינטרנט המלא בפרסום על מנת להרוויח מכך תשלום מצד מפרסמים.

כן, אנחנו יודעים, עבדתם קשה על בניית האתר שלכם ואתם רוצים שהוא יתקדם במנועי החיפוש. זה נראה מאוד מפתה לעשות איזה טריק קסמים שיזניק את האתר שלנו לשחקים. לפעמים זה באמת יכול לעבוד, אבל זה יחזיק זמן קצר מאוד, לפני שתענשו. וזה ממש, אבל ממש, לא שווה את זה.

077-6203040
053-2747860
רח' כיאט 6, חיפה
רח' הרצל 3, נס ציונה