דלג לתכון הראשי
לייעוץ ללא התחייבות
מלאו פרטים או חייגו 077-6203040

איך לשלב תמונות באתר

ישנן מספר סיבות מצויינות לשלב תמונות באתר האינרטנט שלכם: ניתן לשלב תמונה ליד דף תוכן בכדי להמכחיש סיטואציה או להציג "ראיה" לנושא הכתבה המדובר. ניתן להציג תמונות של מוצרים ליד דף מוצר באתר שלכם וכמובן תמונה של בית העסק ומוצרים של בית העסק כאשר מדובר על אתר של מסעדה או אפילו אולם אירועים.

ובכן אתר גראפי מאוד יהיה יותר נוח לגולש כאשר הוא או היא מחפשים המחשה ולא ידע "לימודי" אך עם זאת ישנם כמה כללים שחשוב לדעת אותם לפני שמעלים תמונות לאתר בכדי לא ליצור אתר איטי ומסורבל.

טיפים ועצות לשילוב תמונות באתר

  1. השתמשו בפורמט תמונות מתאים: פורמטי התמונות הנכונים לשימוש באתרי אינטרנט הוא GIF/JPEG,הפורמטים האלו מאפשרים לכם לשמור על איכות טובה של התמונות ולהוריד מהם את "הנפח" המיותר. תמונות שמקודדות בפורמטים אלו יהיו קלות יותר מבחינת נפח הזיכרון וכתוצאה מכך הן יטענו מהר יותר באתר האינטרנט שלכם.
  2. תמונות בפורמט JPEG מתאימות בעיקר להדפסת תמונות והצגת תמונות סטאטיות, הן תומכות במליוני צבעים וגוונים, ולכן השימוש בהם נפוץ יותר, כאשר אנו רוצים לייצור באנר תמונה השימוש בGIF יהיה נכון עבורינו כוון שתמונות GIF לא תומכות במגוון צבעים רחב כמו JPEG ולכן המשקל שלהן נמוך יותר.
  3. לפני שאתם מפרסמים תמונה, קצצו ב"אחוזי השומן " שלה. במידה ושולי התמונה מכילים רקעים לא רלוונטים לתמונה עצמה פשוט חתכו אותם לפני הפרסום, את החיתוך ניתן לבצע בתוכנה פשוטה כמו צייר של מיקרוסופט או בתוכנה מורכבת יותר כגון פוטושופ.
  4. שמור את קובץ הGIF על פי מספר הצבעים בפועל. שמירת תמונה בעלת חמישה צבעים כשהיא מאונדקסת כתמונת 256 צבעים מהווה תוספת לא נחוצה של משקל לתמונה. כפתור ה- image mode של תוכנת הפוטו-שופ שלכם מכיל בין היתר את הפונקציה הזו.
  5. קבעו לכם גודל תמונה אחיד שבוא תשתמשו בכל הדפים, אחידות היא מעלה כאשר מדובר בעיצוב האתר, ולא יהיה נעים לעין לראות מספר תמונות שכל אחת מהן בגודל שונה.
  6. פרופורציות הן עניין חשוב בכל תמונה ובמידה ותרצו לצמצם גודל של תמונה הקפידו לשמור יחס נכון של גובה תמונה לעומת רוחב התמונה בכדי למנוע עיוות של התמונה.
  7. במידה ויצרתם דף תוכן ארוך מן הרגיל לדוגמא למעלה מ 500 תווים, השתדלו לשלב תמונה באמצע הדף. התמונה תהווה מעיין אתנחתא קצרה לגולש מעומס המידע שהוא קורא ותהפוך את חווית השימוש שלו באתר שלכם לנעימה יותר. אל תחששו הוספת תמונה לא תהפוך את האתר שלכם לפחות מקצועי !

שילוב תמונות באתר

תמונת באתר האינטרנט שלכם הם חלק בלתי נפרד מעיצוב האתר ויכולות להפוך כל אתר משעמם או כתבה ארוכה לדף אינטרנטי מעניין ונוח לקריאה, מידע נוסף ניתן למצוא במדריך עיצוב האתרים שלנו.

077-6203040
053-2747860
רח' כיאט 6, חיפה
רח' הרצל 3, נס ציונה