דלג לתכון הראשי
לייעוץ ללא התחייבות
מלאו פרטים או חייגו 077-6203040

קישורים בין דפי אינטרנט

אחד האלמנטים שמייחדים את המדיה האינטרנטית הוא היכולת ליצור קישורים בין דפי אינטרנט שונים. למעשה שום עמוד אינטרנט ברשת אינו עומד בפני עצמו אלא מהווה חלק ממארג של דפים שונים הפזורים בכל רחבי הרשת. הלינק, הוא החולייה המקשרת בין דפי האינטרנט השונים ובין אתרים ברלוונטיים אחד לשני שבסופו של דברים מעניקים לך את כל המידע שהיית זקוק לו.

קיימת משום מה נטייה בקרב אנשי שיווק באינטרנט ומקדמי אתרים חרדה לנוכח האפשרות של הוצאת לינקים לאתרים אחרים. ישנן סברות שונות של מקדמי אתרים שגורסים שהוצאת לינקים לדפים אחרים פוגעת בדרוג הדף במנועי חיפוש, ובכלל הם לא מתלהבים לרעיון של הוצאת תנועה לאתרים אחרים. ובכן לא כך הדבר ואין שום דבר פסול בקישור האתר שלך לאתר הרלוונטי לתחום שלך, שכן הדבר יכול לסייע לגולש שלך לקבל את כל המידע שהוא זקוק לו.

מה שכן פסול לעשות הוא ליצור מניפולציות של החלפות קישורים לא רוונטיות שלא מועילות לגולש בשום דרך ולמעשה מובילות אותו לתוכן שאינו רלוונטי או פרסומי.

קישורים בין דפי אינטרנט

ניפוץ מיתוסים – קישורים

אחד המיתוסים שקשורים לקישורים יוצאים הוא שקישור מהאתר שלי לאתר סמכותי בתחום שלי יעלה את המדד ה TRUST של האתר שלי; ובכן מדובר בתיאוריה נחמדה אך חסרת ביסוס. התיאוריה נובעת באלגוריתם ישן של גוגל שהיה מעניק לך PR יותר גבוהה כאשר הייתה מקשר את האתר שלך לאתר סמכותי יותר, האלגוריתם שונה מאז ויותר לא ניתן לבצע את המניפולציה הזאת. הדרך היחידי שבה תוכלו "להרוויח" נקודות היא הוצאת קישור לאתר בעל תוכן משלים לתחום שלכם.

מה לא לעשות:

1. אל תפריזו יתר על המידה בהוצאת לינקים, הוציאו רק לינקים אפקטיביים. אל תייצרו דפים שהם דפי קישורים טהורים, למעט חלקים יחודיים כמו מפת האתר.

2. הוציאו לינקים רק לתוכן שרלוונטי למה שהגולשים שלכם מחפשים.

3. המנעו מקישורים לאתרי זבל, או אתרים לא רלוונטים, זה באמת מתכון בטוח להענש על ידי מנועי חיפוש.

4. הקפידו על בנייה נכונה של לינקים פנימיים להקלת הניווט באתר.

אל תשכחו בניית אתרים לא מסתכמת בעיצוב האתר. בסופו של דבר האתר צריך לתת תוכן רלוונטי לגולש. אחת הדרכים לעשות זאת, מעבר ליצירת התוכן בעצמכם, היא לקשר לאתרים אחרים מספקים את התוכן הזה. כל קישור שלכם מהווה המלצה על תוכן מסוים, אז קשרו לדפים כאלה שמציעים את התוכן שהייתם שמחים שימליצו לכם עליהם. גם הגולשים וגם גוגל יעריכו את זה . כי מה שטוב בשביל הגולשים טוב בשביל גוגל.

077-6203040
053-2747860
רח' כיאט 6, חיפה
רח' הרצל 3, נס ציונה