דלג לתכון הראשי
לייעוץ ללא התחייבות
מלאו פרטים או חייגו 077-6203040

ניהול תוכן נכון וניווט באתר

בניית אתרים איכותית חייבת לייצר ממשק נוח לניווט באתר; אתר ידידותי למשתמש וקל לניווט הופכת את חוויית הגלישה לחיובית ומזמינה יותר. גולשים שיכולים להתמצא היטב באתר ישהו בו זמן רב יותר, ואולי אף יוסיפו אותו לרשימת האתרים המועדפים שלהם וימליצו עליו לחברים ומכרים.

כאשר אתה נדרש לתת דעה על סוגיית הניווט באתר, חשוב בתחילה על אסטרטגיית ניהול תוכן שתהווה את הבסיס למבנה התוכן באתר. מבנה התוכן באתר חייב להיות לפי תחומיי עיניין או נושא מוגדרים באזורים שונים לכל נושא, כך שלגולש יהיה קל ונוח להתעמק בנושאים רלוונטיים אליו ולעבור ממאמר אחד לשני בקלות וללא צורך בחיפוש אחר המידע הרלוונטי אליו.

בניית אתרים עסקיים צריכה להכיל מספר קטגוריות בסיסיות שיכללו התייחסות למוצרי החברה ותיאורם, מידע ורקע על החברה, מידע כללי שרלוונטי למוצרי החברה ולקוחותיה, ממשק תקשורת אינטרנטי נוח לתמיכה, שרות ומכירה של מוצרי החברה. קטגוריות נוספות שרלוונטיות לחברה ומוצריה, תמיד יתקבלו בברכה.

ארגון התוכן באתר

לאחר שהוחלט על מבנה התוכן והקטגוריות שיהיה הבסיס לאתר, עלינו להחליט על האופן בו נארגן את התוכן. בניית אתרים טובה היא כזו שנכנסת לנעליו של המשתמש , מנסה להבין את צרכיו ושואפת להפוך את חוויית הגלישה שלו לנוחה ונעימה. ובכך ניתן ליצור מערכת קטגוריות ראשיות ותתי קטגוריות שיסייעו לגולש להכנס לאזור הרלוונטי אליו באתר ולקבל שם את כל המידע שהוא מחפש. חשוב מאוד בעת עידכון תכנים באתר להוסיף את התוכן הנכון לקטגוריה או לתת קטגוריה הנכונה והרלוונטית.

דרך טובה נוספת לארגן את התוכן היא לבנות מפת אתר, מהסוג שניתן למצוא באתרים רבים כיום ברשת. מפת אתר טובה תכיל את כל הקטגוריות הקיימות באתר, כשתחת כל קטגוריה ימצאו עמודי התוכן הרלוונטיים לקטגוריה. סוד מקצועי קטן: בניית אתרים הכוללים מפת אתר איכותית תסייע לא רק לגולשים לכם להיחשף בקלות לכל העמודים באתר האינטרנט אלא גם לגוגל לאנדקס את כל עמודי התוכן שלכם.

ארגון התוכן באתר צריך להתאים לאופן בו הוא מופיע במפת האתר. מכיוון שאתרים רציניים המכילים מאות ואלפי דפי תוכן לא יכולים לקשר אל כולם מעמוד הבית או מעמודים פנימיים אחרים. יש לוודא כי לפחות כל הקטגוריות באתר האינטרנט מכילות קישורים מעמוד הבית. אל שתשכחו לעדכן כל עמוד תוכן חדש גם במפת האתר שלכם.

ניהול תוכן וניווט באתר

עיצוב מאפייני הניווט

הקישורים היוצאים מעמוד הבית אל יתר עמודי התוכן חייבים להיות ברורים ובעלי משמעות לתוכן אליו הם מקשרים. ודאו שהקישור בנוי ממילות מפתח הרלוונטיות לתוכן העמוד המקושר. ודאו שאתם מקפידים על כללי בניית אתרים הכוללים קישורים נגישים ונוחים לשימוש, כלומר חפים מאפקטים מיותרים של פלאש ג'אווה וכיו"ב. כמו כן, הקפידו על מבנה דומה של קישורים מכל עמוד תוכן פנימי באתר לעמוד תוכן בעל נושא רלוונטי, הגולשים שלכם יעריכו את זה.

בניית אתרים טובה משתקפת מאוד באופן בו תוכן האתר מאורגן ומנווט.

אם אתם מרגישים שאתם "טובעים" בים של תוכן, או אין לכם מספיק זמן תת לו את תשומת הלב הראויה, אל תכנסו ללחץ – מומחי התוכן של EKdesign יעשו בשבילכם את העבודה.

077-6203040
053-2747860
רח' כיאט 6, חיפה
רח' הרצל 3, נס ציונה