דלג לתכון הראשי
לייעוץ ללא התחייבות
מלאו פרטים או חייגו 077-6203040

עיצוב אתרים תואם לדפדפנים ומסכים שונים

עיצוב גראפי הוא עולם רחב של דמיון ויצירתיות, אך בכדי שאלו יבואו לידי ביטוי נדרש ידע רב בתוכנות עיצוב ונסיון של שנים בכדי לייצר מוצר מוגמר שאיכות גבוהה. עיצוב הוא תחום של חידושים ובתחום זה ניתן לומר כי הגלגל ממציא את עצמו מחדש כל פעם, הגראפיקאים דוחקים את הדימיונות שלנו למקומים חדשים ומציגים לנו עיצובים מרהיבים ושונים.

לא רבים יודעים זאת אבל לגראפיקיים ישנם כמה מסלולי לימוד בהתאם לסוג העבודה שהם רוצים בעתיד. ישנם שני מסלולים עיקריים שהם עיצוב גרפי דפוס ועיצוב גראפי WEB. הסיבה לכך שהלימוד אינם זהים היא בעובדה שמתודיקת העבודה של המעצב היא שונה לחלוטין ודורשת יכולות שונות.

עיצוב התואם לדפדפנים ומסכים שונים

עיצוב אתרים ומעצבים גרפיים WEB

עיצוב אתרים דורש מחשבה ועבודת מחקר רצינית לפני תחילת העיצוב לפחות אצל החברות הגדולות, הסיבות לכך היא שלא לכולנו יש את אותו המחשב ואותו מסך מחשב, כפועל יוצא האתר שאנו מעצבים צריך להיות תואם לכל סוגי המסכים, היקרים יותר שמציגים צבעים בצורה טובה יותר או הפשוטים שלא מציגים ניגודיות צבעים טובה, או מסכים רחבים בגדלים שונים או מסך מרובעים בגדלים שונים. הכל נלקח בחשבון כאשר בונים את האפיון של האתר.

אלמנט נוסף שמשפיע כיום יותר מתמיד על עיצוב האתר הוא האפקטים שבוא המעצב משתמש. עם כניסת ה – HTML5 ה CSS3 וטכנולוגיות כמו jquery ופלאש יש הכרח לבנות אתר שיהיה תואם לכל סוגי הדפדפנים השונים ולהתאים את העיצוב לכל הגרסאות השונות של כל הדפדפנים או לבצע תאימות לדפדפנים.

איך מעצבים אתר בעל תאימות

  1. מומלץ מאוד שבעת בניית האתר יהיה למעצב מושג לגבי קהל היעד של האתר. עיצוב אתרים שמיועד לאנשים "מאותגרים טכנולוגית" עלול לפנות לאנשים שמשתמשים במסך 17" ומטה וגרסאות ישנות של דפדפני אקספלורר. מצד שני, בניית אתרים שפונה למשתמשי קצה כגון אתר של גאדגטים, עלולה להיתקל במשתמשי קצה שמשתמשים בדפדפנים כמו ספארי על גבי מסכים בגודל 21". נסה אם כן להבין את קהל היעד שלך ולהעריך את רמתו הטכנולוגית. במקרים של פרויקטים חשובים במיוחד מומלץ יהיה אפילו לערוך סקר קצר לגבי מאפייני הגלישה שלו.
  2. טסט זה לא משהו שעושים רק כשבודקים אחת לשנה את הרכב. בחן את העיצוב שלך על מגוון גדול ככל שניתן של דפדפנים והגדרות מסך. לעיתים יצירת חייך בה אתה מתגאה במיוחד עלולה לזעזע אותך כשהיא תוצג ברזולוציה ודפדפן שונה מזה שאתה משתמש בו. עיצוב אתרים דורש בדיקה מתמדת, מיפוי של כשלים, והתאמה למגוון האפשרויות שעומדות בפניך.

יהיה מאוד מתסכל עבור לקוח שהרגע השקיע בהקמת אתר סכום כסף גדול, לדעת שהאתר שלו לא נראה בצורה תקינה בדפדפנים של טאבלטים או בדפדפנים חדשים שרק יצאו לשוק. לכן מומלץ לדרוש מחברת עיצוב האתרים שלך להתאים את עיצוב האתר לכלל הדפדפנים בעיקר העיקריים, שהם IE8/9 / CHROME / FIREFOX.

077-6203040
053-2747860
רח' כיאט 6, חיפה
רח' הרצל 3, נס ציונה