דלג לתכון הראשי
לייעוץ ללא התחייבות
מלאו פרטים או חייגו 077-6203040

שלבים בתהליך בניית אתר

השלבים בתהליך בניית אתר אינטרנט נוגעים לדרכי האפיון, בחירת העיצוב וכל המתבקש על מנת להפוך את האתר לפעיל ונגיש למשתמשים ולקהל היעד אליו מיועד.

לרוב, מתחיל התהליך בהגדרה ראשונית של כמה מאפיינים כמו השירותים והתכנים שיוצגו באתר, דרישות לצורך גלישת הלקוחות ואופן הפעולה של האתר והצגתו לגולשים. לאחר מכן, ובהתאם לדרישות והתכנון המקדים של האתר והציפיות ממנו מתחילים בבנייתו, תוך שימוש בכלי תכנות ועיצוב שונים כגון כתיבת הקוד, עיצוב חזותי ועוד. לאחר סיום העבודה על הבנייה ניתן להעלות את האתר לרשת ובכך ולהפוך אותו לזמין עבור כניסת גולשים.

כיום ישנם עזרים רבים לכתיבת קוד ולבניית אתר. ביניהם נמצאות מערכות ניהול התוכן. מטרתן של מערכות כגון אלה היא להקל על מנהלי אתרים ולהפוך את האתר לנגיש עבור משתמשים בכל הרמות. מערכת ניהול התוכן למעשה מאפשרת להציג למשתמש ממשק גרפי, שבעזרתו הוא יכול לבצע פעולות אשר המשפיעות על התהליכים הטכניים באתר בצורה פשוטה ויעילה יותר.

ישנם כמה שלבים בסיסיים הכרחיים בבניית אתר, אך מעבר לכך ישנם שלבים אשר נוספים לפי צרכים ספציפיים. בתום הבנייה במרבית המקרים, מתחילים בתהליך של קידום האתר והפצתו באמצעים שונים על מנת למצות את התועלת שניתן להפיק ממנו.

שלבי בניית אתר

בניית אתר

כאמור, לבניית אתר ישנם כמה שלבים בסיסיים שמהווים שלד עבודה ליוצרי אתרים.

אפיון- אפיון נוגע לניסוח חזון האתר, מהותו, התוכן שיהיה בו, האופציות לשימוש בו, יעדים, לאיזה קהל יעד פונה, מה רוצים שהאתר ישדר ואיזו תחושה ייצור עבור הגולשים בו. למעשה- האפיון הוא השלב הראשוני ביצירת האתר, ראשית נוצר האתר ברעיונו של היוצר, לאחר מכן האתר מגיע לכתוב בצורת מאפיינים ומכלול הפרטים אותם הוא מכיל, ולאחר מכן מתחילים בבנייה.

עיצוב האתר

קביעה של מראה האתר מבחינת אמצעים חזותיים- מיקומים, חלונות, בארים, שורות טקסט וכולי.

בנייה האתר ופיתוח מערכת ניהול תוכן לאתר

זהו השלב המרכזי בשלבי בניית האתר, וכאן למעשה מתרכזת מרבית העבודה, וזהו השלב המבסס את העיצוב שתוכנן בשלב הקודם כאתר פעיל. בשלב זה מעורבים כמה בעלי מקצוע כגון מתכנתים אשר מקשרים בין שכבות השונות שמרכיבות את כך שיפעלו כמכלול ואנשי תוכן מכניסים טקסטים במקומות המיועדים לכך.

Q.A – בדיקת תקינות האתר

בדיקות איכות. שלב זה מתבצע כשהאתר כבר מוכן, הוא מוצג לאיש מקצועו שזהו תחומו אל לקהל משתמשים המיועד לכך, ומטרתו לעלות ולהציף את כל השגיאות והתקלות שיש באתר, או דברים אשר צפויים לקרות בשימוש שוטף.

השקת האתר

ההשקה היא השלב הסופי וכאן למעשה מדובר על העלאת האתר לאוויר וחשיפתו בפני הגולשים.

על מנת לבנות אתר מוצלח שימשוך משתמשים ויפעל בצורה שוטפת, נדרשים כל השלבים הללו ונוספים, ומומלץ שיתבצעו ע"י אנשים מקצוע מנוסים.

077-6203040
052-4701670
רח' כיאט 6, חיפה
רח' הרצל 3, נס ציונה