דלג לתכון הראשי
לייעוץ ללא התחייבות
מלאו פרטים או חייגו 077-6203040

בניית אתרים בפלטפורמות שונות

רוצים לבנות אתר אינטרנט שייראה טוב וגם יהיה ידידותית למנוע החיפוש של גוגל? היום בניית אתרים היא פעולה נוחה ופשוטה יותר, ואפשר לעשות אותה בכמה פלטפורמות שונות. שפות התכנות עדיין פופולאריות, בעיקר כשמדובר בבנייה של אתרים מורכבים וכאשר רוצים לתת לאתר חזות מיוחדת ולא לפי תבנית עיצובית.

מערכות חינמיות ובתשלום

כיום, אפשר לבנות אתרים בעזרת מערכות שונות כמו וורדפרס וויקס ועוד. כל אלה מאפשרות בניית אתרים נוחה ופשוטה יחסית, ולימוד המערכות הוא עניין פשוט ומהיר יחסית. היתרון של המערכות האלה הוא כמובן העובדה שהן נותנות לחסרי ידע בתכנות לבנות אתר ברור וידידותי לגוגל.

אבל יש גם חסרונות. חיסרון אחד שבולט בעיקר במערכות וורדפרס הוא התבנית העיצובית שנשארת יחסית קבועה בין אתר אחד לאחר. אפשר לשנות כמה דברים, כמו הצבעים, אבל בסופו של דבר, אין הרבה מגוון בתבניות. יש מערכות שבהן אפשר לבנות אתרים בעיצוב אישי ומקורי במאה אחוז, אך בכל אחת מהמערכות האלה יש את הבעיה של התשלום עבור שחרור האתר מייחוס שלו למערכת. לדוגמא, אתר שנבנה בעזרת מערכת וורדפרס יוכל לקבל דומיין עצמאי משלו רק לאחר תשלום לוורדפרס, וזה עוד לפני תשלום לרכישת דומיין. אותו הדבר נכון גם במערכות אחרות. בנוסף, יש מערכות בניית אתרים שבהן יש גם פרסומות אלמלא משחררים את האתר מהייחוס למערכת. כמו כן, התשלום עבור האתר צריך להיעשות מדי שנה, אם רוצים שימשיך להיות עצמאי וללא שיוך ברור למערכת.

בניית אתרים בפלטפורמות שונות

בניית אתר בשיטה הישנה והטובה

בנייה של אתר אינטרנט בשיטה הישנה והמוכרת, על ידי שפות תכנות, לא מצריכה תשלום חוזר ונשנה, מלבד אחסון ודומיין. אומנם התשלום עבור בניית אתר מורכב יכולה להיות עניין יקר, כמה אלפי שקלים ואף יותר, אבל הוא חד פעמי.

יש רק חיסרון אחד והוא העובדה שרק מי שבנה את האתר או מי שיש לו ידע בתכנות אתרים יוכל לעשות שינויים לפי צורך. ביצוע שינויים או עדכונים באתרי אינטרנט שנבנו בעזרת מערכות וורדפרס וכדומה הוא פשוט יותר עבור חסרי רקע בתכנות.

עיצוב האתרים

לא משנה באיזו דרך בוחרים לבנות אתר אינטרנט, בעת הבנייה חשוב לשים לב לעיצוב שלו. מומלץ לתכנן את העיצוב לפני שמתחילים בבנייה, בפרט אם מדובר באתר עסקי. העיצוב של האתר צריך להיות ברוח התחום שאליו העסק משתייך, המיתוג של העסק וקהל היעד שלו, וכל פרט בו צריך להתאים גם כן- טקסטים, תמונות, אפקטים וכדומה.

077-6203040
053-2747860
רח' כיאט 6, חיפה
רח' הרצל 3, נס ציונה