דלג לתכון הראשי
לייעוץ ללא התחייבות
מלאו פרטים או חייגו 077-6203040

כללים בסיסיים בעיצוב אתרים

הקפדה על מספר עקרונות בסיסיים של עיצוב תבטיח שהאתר שלך יהיה ידידותי לעין הגולש, שהוא יבקר ביותר עמודים פנימיים של האתר, ושהוא לא ישכח לחזור אליך לביקור נוסף. גולשים נאמנים הופכים בסופו של דבר ללקוחות – הקפד על עיצוב אתרים שיעודד אותם להפוך לכאלה.

כללים בעיצוב אתר

  • השתדל להעלות תמונות שלא עולות על נפח של 50KB .תמונות כבדות יותר פשוט מאריכות באופן ניכר את זמן טעינת האתר וזה מרתיע גולשים. במידה ואתם מעוניינים להעלות תמונות גדולות באיכות טובה ישנה טכנולוגית דחיסת קבצים הנקראת GZIP והיא תסייע לכם להעלות לאתר קבצים בעלי משקל גדול אך תשמור על זמן טעינה נמוך של כל דף.
  • זכור תמיד את הקלישאה "התוכן הוא המלך" ושנן אותה כמנטרה. מלך זקוק למשרתים, ועיצוב אתרים בא לשרת את התוכן, לא להיפך. אל תשכח שהתמונות בהם אתה משתמש אמורות לשרת את התוכן ולא "לקשט" אותו. הקפד אם כן לצרף תמונות רלוונטיות לכל דך תוכן הקשורות באופן ישיר וברור לנושא עצמו. מעבר לכך מנוע החיפוש של גוגל מאפשר את האפשרות לבצע חיפושים לפי תמונות ושיוך נכון של תמונה לתוכן יכול למשוך כמות גדולה של גולשים לאתר.
  • הפכו את התוכן שלכם לידידותי ונוח לקריאה והבנה מקדימה על ידי חלוקת התוכן לפסקאות וצור כותרת ייחודית לכל פסקה.
  • השתדלו להימנע מחלונות קופצים, או חלונות שמסתירים את התוכן באתר גם עם זה לצורך הרשמה, גולשים לרוב יסיקו מיידית שמדובר בפרסומת וינטשו את האתר. עוד דבר שמומלץ להימנע ממנו הוא אתר שמתנגנת בוא מוזיקה ללא התראה מוקדמת.
  • דבוק בסטנדרט אחיד של עיצוב. השתדל להימנע מתוכן המובא במסגרות נגללות או באמצעות מספר רב של עמודות. תוכן המוגש בעמודות הוא מצוין למדיה מודפסת, לא לאינטרנט ולתצוגה, הרעיון הוא להעביר את המסר לגולש כמה שיותר מהר וגלילה אוטומטית גוררת אחריה תחושה של עייפות.
  • השתדל לשמור על קו אחיד בעיצוב האתר שלך. תבנית אחידה לכל עמודי האתר שלך והקפדה על גופן אחיד בטקסט, יגרמו לאתר שלך להיראות מקצועי, נקי וידידותי למשתמש.
  • שלב פרסומות באופן חכם בתוכן שלך והתייחס לבאנרים כאילו היו תמונות לכל דבר. אי לכך, ודא שהם אינם כבדים מדי ומשתלבים באופן טבעי באתר. כמו תמונות, גם באנרים צריכים להיות רלוונטיים לתוכן האתר. הטמעה של באנרים הרלוונטיים לתוכן ישרתו את הגולש שלך ויבטיחו שלא מעט מהגולשים יקליקו עליהם. באנרים שלא רלוונטיים לתוכן הם באנרים שלא רלוונטיים למידע שהגולשים שלך מחפשים, שלא מתורגמים מכירות, ובעיקר מעצבנים את הגולשים.
  • השתמש בפונט קריא כגון ARIAL ובחר בגודל פונט נוח לקריאה, על תגרום לגולשים שלך להתאמץ לקרוא את מה שכתבת.

כללים בסיסיים בעיצוב

ישנן מספר פעולות פשוטות שיכולות להפוך את האתר שלך למעוצב בצורה הרבה יותר טובה ונוחה לגולש, ככל שתשקיע יותר כך האתר שלך ישתבח ויזכה לכניסות חוזרות של גולשים ולקוחות פוטנציאליים.

077-6203040
052-4701670
רח' כיאט 6, חיפה
רח' הרצל 3, נס ציונה