IE9 אינטרנט אקספלורר 9

פורסם ב-16 במאי 2012 מאת:
אינטרנט אקספלורר 9
אינטרנט אקספלורר 9
מיקרוסופט השיקה את הגרסה האחרונה של הדפדפן  אינטרנט אקספלורר 9  IE9  BROESER בכנס רשמי בסן פרנסיסקו השנה.   הדפדפן עצמו יצא לשוק במרץ 2009 . 
מיקרוסופט הוסיפה על הדפדפן הקודם יישומים כדי לאפשר דפדפן מהיר יותר . ואף שיפרה את העיצוב . IE8  מתפקד בצורה תקינה עם אתרי אינטרנט HTML 5 , והופכת את פעולת רינדור דפי האתר  ליותר חלקה.
כלי בטיחות חדש מגדיר את  IE8 כדפדפן בטוח יותר . הדפדפן מותאם אל  WINDOWS 7 ו – VISTA , משתמשי XP  יצטרכו להשתמש בדפדפן הישן יותר.

איך IE9 נראה אחרת ?
במיקרוסופט מתארים את הדפדפן כ – SITE CENTRIC .  כיוון שהאמונה הרווחת היא שדפדפן לא אמור להיות מושפע מאתרים. לכן  IE8 תוכנן עם התכונה הזו.
חלון הדפדפן נבנה כ – GLASS- LIKE  , כדי לערבב או להיות מוסווה בתוך הרקע.  מספר הכפתורים, כלי בר והאופציות שונו.  במיקרוסופט אומרים ששינוי זה בא על רקע מחקר בו נבדק באלו פקודות ואופציות גולשים משתמשים ובאלו הם לעולם לא.
חוקרי מיקרוסופט מצאו ש- פקודת חזור – היא אחר מהפקודות היותר פופולאריות , לכן שדרגו והגדילו אותה.  נמצא גם שגולשים לעיתים נדירות לוחצים על פקודת 'דף בית' , או מוסיפים דף למועדפים, לכן אופציות אלו נהפכו לאיקונים והועברו לצד ימין של החלון.
בר הכתובת ותיבת החיפוש אוחדו כדי לשמור מקום בחלק העליון של החלון, אחרי שחוקרי מיקרוסופט מצאו שרוב הגולשים ( בעיקר משתמשי אקספולרר) לא פותחים יותר מ 5 חלונות (TABS ( בו זמנית , בעקבות זו בר הוקטן.
כדי למנוע מצב בו גולשים מקבלים הודעה   internet explorer is not responding    הוזזו הודעות אלו מהחלק העליון של המסך לחלק התחתון שלו.  בנוסף ברגע שתיווצר תקלה בדפדפן , התקלה תשפיע אך ורק על אותו חלון בודד בעוד שאר החלונות ימשיכו לעבוד כרגיל.
בנוסף בכל חלון נוסף שאת פותחים יופיעו הסטוריה מפורטת של הגלישות האחרונות שלכם יחד עם פרטים כמו מועדפים ובר אקטיבי שמראה לך מה תכיפות השימוש שלך האתר מסויים.

איך IE9  עובד אחרת?
אחרי שבמיקרוסופט עבדו עם מפתחים, גולשים ואסופה של פידבקים ,מיקרוסופט צמצמה פונקציות מסויימות והוסיפה אחרות כדי להפוך את הדפדפן ליותר קל ויותר 'אינטואיטיבי' .

TABS
לכל טאב יש האייקון שלו שמגיב עם המועדפים והצבעים של הטאב החדש. Aero- snap
כל טאב אפשר ל – קרוע' מהחלון הראשי , להקליק עליו ולגרור אותו מהדפדפן.                     
יישום  Aero - snap מאפשר לגרור חלון - TAB ולמשוך אותו מעל לחלון אחר . בנוסף יישום זה מאפשר לכל החלונות ( TABS) לשבת אחד ליד השני .
אופצייה זו מקנה לגולש את האפשרות לצפות בשני דפי של אתר בו זמנית, בעוד הוא מדפדף באתרים אחרים .
כל החלונות ( TABA) עכשיו מבודדים אחד מהשני ומהדפדפן עצמו, כך שפעילות של וידאו או שמע בדף מסויים תזרום בצורה חופשית ונקיה , אפילו אם חלון מסויים נגרע מהדפדפן, או עובר למקום אחר מהדפדפן.

 
תיבת חיפוש אחת
הצבת תיבת החיפוש ליד שורת הכתובת הופכת את חווית החיפוש מהירה וקלה יותר.  ברקע שמקלידים כתובת מסויימת בשורת הכתובת , הדפדפן זוכר  חיפושים קודמים על פי מילות מפתח ומעלה אותם באופן אוטומטי
אפשרות חיפוש זאת ניתנת לביטול כדי לשימוש על פרטיות הגולש, על פי טענת מיקרוסופט.  בנוסף אפשרות זו נותנת תוצאות בזמן אמת ולא כמו בעבר אך ורק לאחר לחיצת ENTR .
אופציה נוספת היא  Address Bar Top Search  יישום חדש הנותן בצורה אוטומטית את 10 התוצאות הראשונות ממילת החיפוש.

אתרים ננעצים ושורות הודעות
כשאר נפתח אתר , הטאב יכול להינעץ ב – WINDOWS 7 שורת משימות על ידי גרירת האיקון מהטאב אל שורת הכתובת.
כאשר אתר ננעץ אל בר המשימות , כל איקון מייצר רשימה הרלוונטית לאתר עצמו. התמונות המומזערות נוצרות על בר המשימות מתאפשרות לצפייה מוקדמת (באתרים המאפשרים זאת ) . משמעות אפשרות זאת היא שניתן לצפות בקבצי ווידאו יישר מתוך התמונה הממוזערת.
מאמר זה ניתן באדיבות אי קי דייזיין בניית אתרים
 הדפס מאמר
 שלח לחבר
לא מצאת את שחיפשת? זקוק להכוונה? צור קשר ונוביל אותך בעולם האינטרנט, התקשר 077-6203040.
אתרים לטלפונים סלולריים
הקמת ערוץ יוטיוב
דף מעריצים בפייסבוק
בניית אתרים בטכנולוגיות שונות:
ASP.Net
ASP
MSSQL
JQuery
MySQL
WordPress
PHP
Flash
HTML5
W3C
  • אי.קיי.דיזיין - בניית אתרים
  • טלפון: 077-6203040
  • פקס: 077-6203041
  • אמייל: contact@ekdesign.co.il
  • כתובת: כיאט 6 חיפה, ישראל
  •  
  • צור קשר »