אחסון אתרים באינטרנט

פורסם ב-5 ביוני 2010 מאת:

בכדי שאתר יהיה זמין לציבור ויקושר לרשת האינטרנט, הקבצים, אלו המרכיבים את האתר, חייבים לשבת על גבי שרת המוגדר כשרת אינטרנט. אחזקת שרת שכזה וחיבורו לצומת האינטרנט הישראלי, כרוך בעלויות גבוהות ודורש ידע טכני נרחב. לשם כך קיימות חברות אינטרנט המספקות שירותי מחשוב ענן ואחסון אתרים, וברשותם המשאבים, הידע הטכנולוגי, והציוד הטכני הנדרש.

אחסון אתרים הוסטינג בהוויתו דומה במיוחד לשכירת שטח בבניין. כמובן, לכל שוכר יש צרכים משלו: דירת סטודיו יכולה להתאים לסטודנט צעיר, דירת ארבעה חדרים יכולה להתאים למשפחה, משרד יכול להתאים לרואה החשבון, השטח המסחרי שמתחת יכול להתאים לסופרמרקט, וכו'. למשכיר שטח הבניין יש את האחריות לתחזק אותו באופן מתאים. כך גם עם ספקית אסון אתרים. באחריותה לספק חבילות אחסון מתאימות, לתחזק את שרתי האינטרנט עליהם יושבים האתרים. בחירת ספקית אחסון אתרים מתלווה לבחירות נוספות בעת הקמת אתר.
בזמן שבוחרים ספקית אחסון אתרים, בדרך כלל גם רושמים שם מתחם (דומיין) המתאים לתאור העסק, ובוחרים בחברת בניית אתרים מקצועית שדואגת לפתח ולעצב את האתר בדיוק כמו צוות אדריכלים מנוסה. אותה חברת בניית אתרים מתאימה את עיצוב האתר לקהל היעד הרצוי, מפתחת את האתר באופן היעיל ביותר, ומשלבת אלמנטים אשר משפיעים על דירוג האתר במנועי החיפוש חלק מהאלמנטים הם מיקומו הגיאוגרפי של השרת, מהירות השרת וזמן טעינת הדפים, שרת נקי שלא מותקנות עליו תוכנות רוגלה.

חברת אחסון אתרים מקצועית, לרוב תמקם את שרתיה בחוות שרתים עצמאית כך שהגישה אל השרתים תיהיה זמינה באופן רציף, גם ברמה הפיזית. חווות שרתים נבנות בסטנדרטים קפדניים, זאת בכדי להבטיח את אמינות ואבטחת המערכות: הספקיות מצטיידות במערכות גיבוי, מערכות אבטחה למניעת חדירות אלקטרוניות, מערכות כיבוי אש מתקדמות, מערכות ניטור שרתים מסביב לשעון, מערכות אספקת חשמל בעיתות חירום ומערכות מיזוג וקירור מתקדמות על מנת להבטיח פעולה רציפה של השרתים וזמינות מלאה של אתרי האינטרנט.

כשמשווים בין חבילות אירוח אתרים שונות, לרוב משווים את שלושת המרכיבים העיקריים שבהן:

  • שטח האחסון - גודל וכמות הקבצים שניתן לארח על שרת האינטרנט.
  • קיבולת רוחב פס - רוחב נתיב התקשורת למחשב המחובר לרשת האינטרנט.
  • מערכת ההפעלה - רוב ספקיות האחסון מציעות שרתים המבוססים על מערכת לינוקס או על מערכת חלונות.

 
חבילות אחסון אתרים מיוחדות

ככל שירות אינטרנטי, גם חבילות אחסון אתרים משתנות בהתאם לרוח התקופה ודרישות הקהל. מבין חבילות אלו ניתן למצוא את חבילת אחסון אתרים המותאמת למערכות קוד פתוח כמו וורדפרס, ג'ומלה או דרופל, חבליות איחסון לריסלרים, ואפילו חבילות המותאמת למקדמי אתרים - אחסון אתרים SEO. חבילה שכזו מספקת ללקוח את האפשרות להפריד את רשת האתרים שלו על ידי קבלת כתובות IP שונות לחלוטין, כך שגוגל ושאר מנועי החיפוש לא יחשדו כי בין רשת האתרים ישנה החלפת קישורים למטרות קידום אתרים אסורות.

 הדפס מאמר
 שלח לחבר
לא מצאת את שחיפשת? זקוק להכוונה? צור קשר ונוביל אותך בעולם האינטרנט, התקשר 077-6203040.
אתרים לטלפונים סלולריים
הקמת ערוץ יוטיוב
דף מעריצים בפייסבוק
בניית אתרים בטכנולוגיות שונות:
ASP.Net
ASP
MSSQL
JQuery
MySQL
WordPress
PHP
Flash
HTML5
W3C
  • אי.קיי.דיזיין - בניית אתרים
  • טלפון: 077-6203040
  • פקס: 077-6203041
  • אמייל: contact@ekdesign.co.il
  • כתובת: כיאט 6 חיפה, ישראל
  •  
  • צור קשר »