מיקוד האתר עבור קהל היעד שלנו

פורסם ב-6 ביולי 2012 מאת:

כשאנו עוסקים בקידום אתרים נראה שאנו נוטים לשכוח את קהל היעד של האתר שלנו ולהתמקד בעיקר בגוגל בתור הלקוח העיקרי שלנו. אז זה לא רע להשאיר את גוגל בראש מעינינו אבל אסור לנו לשכוח שבראש ובראשונה אנו כותבים לאנשים ולא למנועי חיפוש.

ליתר דיוק אנו לא כותבים סתם לאנשים, אלא לאנשים שהמוצר שלנו יכול לעניין אותם, שמחפשים מידע שקיים אצלנו באתר. הסוד הוא לדעת למקד את האתר שלנו בדיוק לאותו מידע שהגולשים מחפשים, לא סתם גולשים אלא רק כאלה שעשויים להיות לקוחות שלנו. על מנת לעשות זאת אנחנו צריכים לעזור להם ולמנועי החיפוש שהדבר – בין אם זה מוצר או מידע - אותו הם מחפשים נמצא אצלנו באתר.

על מנת לבנות אתר רלוונטי, הן לגולשים והן למנועי החיפוש, עלינו לדעת בדיוק מי הוא הקהל אליו אנו כותבים. הפעולות הראשונות על מנת להבין את אופי הקהל שלנו הן פשוטות ביותר, כל מה שנזדקק הוא לבקר באתרי אינטרנט רלוונטים, רשתות חברתיות ופורומים על מנת להבין על מה קהל היעד שלנו מדבר ואילו נושאים מעניינים אותו.

 

סקר שוק לבחירת קהל יעד לאתר אינטרנט

פעולה שניה שנרצה לבצע היא סקר שוק עבור המוצרים או השירותים שאנו מציעים ללקוחות שלנו ומהם המוצרים הנמכרים ביותר שאנו רוצים לשווק באתר. ברגע שנדע מהם המוצרים בנמכרים ביותר נוכל להתחיל לכתובת עליהם תיאור, ביקורות, מדריכי הפעלה וכו'.

השלב הבא , היותר מדעי, הוא לקחת מילים נפוצות שמשמשות את קהל היעד הזה ולהבין אילו מילים בדיוק הוא מחפש, באיזה תדירות ובאיזה נפח. המילים הללו שנחליט לאחר המחקר כי הן המילים הרלוונטיות לאתר שלנו יצטרכו להיות שזורות, באופן טבעי ולא מלאכותי, בעמודים שאנחנו חפצים בקיומם. מקום טוב להתחיל מחקר כזה יהיה כלי מילות המפתח של גוגל שנותן לנו נתונים מפורטים למדי על נפחי החיפוש של מילה מסוימת, רמת תחרות הפרסון הממומן עליה, באופן הממוקד לפי אזורים גאוגרפים. את הכלי ניתן למצוא כאן - https://adwords.google.com/select/KeywordToolExternal

 הדפס מאמר
 שלח לחבר
לא מצאת את שחיפשת? זקוק להכוונה? צור קשר ונוביל אותך בעולם האינטרנט, התקשר 077-6203040.
אתרים לטלפונים סלולריים
הקמת ערוץ יוטיוב
דף מעריצים בפייסבוק
בניית אתרים בטכנולוגיות שונות:
ASP.Net
ASP
MSSQL
JQuery
MySQL
WordPress
PHP
Flash
HTML5
W3C
  • אי.קיי.דיזיין - בניית אתרים
  • טלפון: 077-6203040
  • פקס: 077-6203041
  • אמייל: contact@ekdesign.co.il
  • כתובת: כיאט 6 חיפה, ישראל
  •  
  • צור קשר »