ניגודיות לשם בניית אתרים

פורסם ב-11 ביוני 2012 מאת:
במאמר הקודם קווים מנחים לעיצוב אתרים מוצלח שמנו דגש על חשיבות הקונטראסט כחלק מתהליך בניית אתרים איכותי. עם זאת נושא הקונטראסט, ניגודיות בעברית תקנית, ראוי לתשומת לב מיוחדת לכל מי שעוסק בתחום בניית אתרים ועיצוב אתרים, מהסיבה הפשוטה שמדובר באחד האלמנטים הויזואלים החשובים והבסיסיים ביותר בכל אתר, וחשוב שנשתמש בו נכון.

קיימת נטייה אצל לא מעט אנשים לתפוס את המושג קונטראסט כאיזון בין צבעים. התפיסה הזו אמנם נכונה לכשעצמה, אך כשאנו מדברים על המושג אנו מתייחסים למעשה לכל האלמנטים הויזואליים בעיצוב – הצבע הוא רק אלמנט אחד ממכלול שלם. אלמנטים נוספים שדורשים מאיתנו איזון ויזואלי יכולים להיות - שורות טקסט, גופנים , תמונות, תפריטים. או במילים אחרות – כל אובייקט באתר שלכם צריך להופיע בצורה מאוזנת ביחס ליתר מרכיבי העמוד. מעצב גרפי שישים על כך דגש יוכל להביא את האתר לעיצוב עמוק ושלם יותר, בעוד שאי שימת דגש מספקת על ניגודיות ואיזון תייצר לנו דף אינטרנט חד מימדי במקרה הטוב, או דף אינטרנט מבולגן, לא קריא, ותלוש מכל קונטקסט עיצובי במקרה הפחות טוב.

הנה כמה טיפים ליצירת קונטראסט באלמנטים נוספים שמהווים חלק מהעיצוב


1. גופנים וטקסט: משום מה לא מעט מעצבים העוסקים בתחומי בניית אתרים נוטים לשכוח שהטקסט הוא חלק אינטגראלי מעיצוב האתר. טקסטים ארוכים שכתובים בגופן זהה זקוקים לאלמנטים מובנים שידגישו את הניגודיות בתוך הטקסט. אחרת, אנו נקבל מעיון גליון טקסט חד מימדי שאינו מתאים לקריאת אינטרנט. במקרים כאלה מומלץ לשלב קישורים בתוך הטקסט, להבליט חלק מהמילים ע"י הדגשה, הטיית אותיות וכו'. כך נקבל דף אינטרנט שהטקסט בו מאוזן ומתאים לסריקת טקסט אינטרנטי.

2. תמונות: דרך מצוינת נוספת ליצר קונראסט בתוך הטקסט היא לשלב בו תמונות. אולם גם כאן, כשאנו משלבים תמונות בעת שאנו עוסקים במלאכת בניית אתרים אל תשכחו שהם צריכים ליצור קונטראסט עם יתר התמונות והאלמנטים הויזואלים בעמוד. שלבו את התמונות באופן חכם, מבחינת הגודל שלהן והיחס שלהם לתמונות נוספות בטקסט.

3. צבעים: כן, אין מנוס מלהתייחס גם לנושא הצבעים. שלבו צבעים ניגודיים באתר, אל תתפסו חזק מידי לצבע אחד, שיצור אצלכם תמונה חד מימדית ופלקטית. צבעים כהים צריכם לקבל קונטראסט של צבעים בהירים. צבע כותרות הטקסטים שלנו צריך לתת איזון לרקע האתר ואלמנטים הויזואלים בכותרת האתר. צבעי הגופן המודגש או הקישורים בטקסט צריכם לתת קונטראסט ליתר הטקסט באתר וכיו"ב.

אז אל תשכחו שימוש נכון בניגודיות יכול להזניק את האיכות המקצועית של כל פרויקט בניית אתרים שלך לרמות חדשות. עיצוב, זה לא משהו שאנו שיש להקל בו ראש.
 הדפס מאמר
 שלח לחבר
לא מצאת את שחיפשת? זקוק להכוונה? צור קשר ונוביל אותך בעולם האינטרנט, התקשר 077-6203040.
אתרים לטלפונים סלולריים
הקמת ערוץ יוטיוב
דף מעריצים בפייסבוק
בניית אתרים בטכנולוגיות שונות:
ASP.Net
ASP
MSSQL
JQuery
MySQL
WordPress
PHP
Flash
HTML5
W3C
  • אי.קיי.דיזיין - בניית אתרים
  • טלפון: 077-6203040
  • פקס: 077-6203041
  • אמייל: contact@ekdesign.co.il
  • כתובת: כיאט 6 חיפה, ישראל
  •  
  • צור קשר »