קוים מנחים לעיצוב אתרים מוצלח

פורסם ב-1 ביוני 2013 מאת:
אם במאמרים הקודמים נתנו לכם המלצות מה לא לעשות כשאתם מעצבים אתרי אינטרנט, הגיע הזמן שנדע מה כן לעשות על מנת שנגיע לתוצאות מקצועיות ונוכל לראות אתר אינטרנט מעוצב בצורה טובה. לא מדובר בתורה מסיני, אבל שמירה על מספר עקרונות עיצוב בסיסיים לאורך כל תהליך העבודה תבטיח שכל פרוייקט בניית אתרים שיצא תחת ידינו יראה הכי טוב שאפשר.
 

כללים בסיסיים שחשוב לשמור אליהם בעיצוב אתר


איזון: שימוש יתר באלמנטים גרפים כהים וגדולים בעת בניית אתרים צריך להיות מאוזן באמצעות אלמנטים קלים ובהירים יותר.

קונטראסט: קונטראסט הוא שם המשחק בכל פרוייקט עיצוב, לא רק בתחומי בניית אתרים. ניתן להתייחס אליו גם כהיבט של סעיף האיזון שפורט קודם. כמובן בשביל לייצר קונטראסט טוב שמאזן בין צבעים באתר , אנחנו זקוקים לראייה עיצובית נכונה, שיודעת לאזן צבעים , צורות וגדלים של האלמנטים מהם בנוי האתר.

אחידות: כל פרוייקט של בניית אתרים ועיצוב אמור לשאוף שכל האלמנטים העיצוביים מהם בנוי האתר יראו כחלק ממקשה אחת , ולא כאילו מדובר באלמנטים התלושים אחד מהשני. צקו הגיון פנימי בקונספט העיצוב שלכם.

הדגשות והבלטות : במידה וישנה מילה חשובה או משפט מחץ שמעיבר את המסר בצורה ברורה, ניתן להדגיש אותו בכתב בולט או בכתב תחתון בכדי למשוך אליו יותר פוקוס מצד הגולש. אך היזהרו משימוש יתר בהבלטות והדגשות שכן אתם בקלות יכולים ליצור תוכן שיהיה מבלבל עבור הקוראים שלכם.

מדובר בעקרונות עיצוב אתרים מאוד פשוטים , למרות זאת מעצבי אתרים רבים מתעלמים מהם ובכך פוגעים מאוד בפוטנציאל האתר שלהם. אני בטוח שרוב העקרונות כאן נראים לרבים טריוויאלים, אולם המסר המשותף שלהם הוא ברור – במידה ואתם מעוניינים בעיצוב מוצלח לאתר שלכם , בנו אותו על פי היגיון או רציונאל עיצובי , שישרת את מטרת האתר, וישגרום לו לאלמנטים שבו להיות בו בזמן הרמוניים והיררכיים.
 הדפס מאמר
 שלח לחבר
לא מצאת את שחיפשת? זקוק להכוונה? צור קשר ונוביל אותך בעולם האינטרנט, התקשר 077-6203040.
אתרים לטלפונים סלולריים
הקמת ערוץ יוטיוב
דף מעריצים בפייסבוק
בניית אתרים בטכנולוגיות שונות:
ASP.Net
ASP
MSSQL
JQuery
MySQL
WordPress
PHP
Flash
HTML5
W3C
  • אי.קיי.דיזיין - בניית אתרים
  • טלפון: 077-6203040
  • פקס: 077-6203041
  • אמייל: contact@ekdesign.co.il
  • כתובת: כיאט 6 חיפה, ישראל
  •  
  • צור קשר »