איך לא לעצב אתרים

פורסם ב-6 ביולי 2012 מאת:
עיצוב הוא גורם מפתח בהצלחתו של כל פרוייקט בניית אתרים. ישנן מספר טעויות עיצוב שחוזרות ונשנות במספר גדול של אתרים עקב חוסר ניסיון של מעצבים גראפיים. עיצוב אתרים שלא נעשה כהלכה גורם גם לאתרים הטובים ביותר להראות חובבניים. ויכולים לגרום לחוסר עיניין מצד הגולשים לגלוש באתר שלכם.
בשביל שזה לא יקרה לנו הנה כמה דוגמאות עיצוב אתרים שנעדיף להימנע מהם:
 1. אתרים בעלי חלונות קופצים ופרסומות שכוללת סאונד שמתחיל בצורה אוטומאטית.
 2. גודל הפונט באתרי תוכן חייב להיות גודל של לפחות  12 פיקסלים, על מנת שהוא יהיה נוח לקריאה גם במחשביםפ בעלי מסך גדול ורחב שפועלים ברזולצייה גבוהה.
 1. שימוש לא תנוך בתמונות רקע. שימוש מוגזם בתמונות רקע יכול לגרום להסחת דעת של הגולש מהעיקר אל התפל ולגרור חוסר ריכוז של הגולש בתוכן הכתוב.
 1. יש כאלה שמשום מה מדגישים כל מילה שנייה בטקסט האתר על ידי הדגשת פונט, קוים תחתונים, הטיית הגופן וכו'. שימוש מוגזם כזה בסגנונות פונטים כאלו גורמת לטקסט להראות רע ולא אחיד. הדגישו רק מילים שהן באמת חשובות להדגשה, אחרת אתם עלולים לגרום לבלבול אצל הגולשים שלכם.
 1. טקסט כהה על גבי רקע כהה הוא בלתי קריא לחלוטין. הדבר נפוץ במיוחד כאשר מנהלי אתרים מצרפים קישור לטקסט וברירת המחדל של מערכת ניהול התוכן שלהם מייצרת לינקים בצבעים כהים כמו סגול. במקרה כזה הקדישו עוד מספר שניות לשינוי צבע הלינק, זה יעשה חסד עם הגולשים שלכם.
אז שימו לב לפרטים הקטנים כשאתם מעצבים את האתרים שלכם. בניית אתרים מעוצבים כהלכה תייצר הרבה יותר הערכה לאתרכם ויגרמו להם להראות מקצוענים ואמינים.

 הדפס מאמר
 שלח לחבר
לא מצאת את שחיפשת? זקוק להכוונה? צור קשר ונוביל אותך בעולם האינטרנט, התקשר 077-6203040.
אתרים לטלפונים סלולריים
הקמת ערוץ יוטיוב
דף מעריצים בפייסבוק
בניית אתרים בטכנולוגיות שונות:
ASP.Net
ASP
MSSQL
JQuery
MySQL
WordPress
PHP
Flash
HTML5
W3C
 • אי.קיי.דיזיין - בניית אתרים
 • טלפון: 077-6203040
 • פקס: 077-6203041
 • אמייל: contact@ekdesign.co.il
 • כתובת: כיאט 6 חיפה, ישראל
 •  
 • צור קשר »